سوئیچ شبکه poe – بخش اول

سوئیچ شبکه poe – بخش اول

سوئیچ شبکه poe – بخش اول

سوئیچ شبکه poe - بخش اول

سوئیچ شبکه poe سوئیچ POE یک سوئیچ شبکه است که از تکنولوژی Power over Ethernet برخوردار است. سایر دستگاه های شبکه را به صورت عادی به سوئیچ متصل کنید ، و سوئیچ تشخیص می دهد که با POE سازگار هستند یا به طور خودکار برق را فعال می کنند. سوئیچ های POE متناسب با همه برنامه ها ، از سوئیچ های کنترل نشده کم هزینه با چند پورت ، تا واحدهای پیچیده چند پورت نصب شده در رک با مدیریت پیشرفته در دسترس هستند. POE کاربردهای زیادی دارد ، اما سه زمینه اصلی عبارتند از:
تلفن های VoIP
دوربین های IP
Wireless

سوئیچ شبکه poe

تلفن های VoIP 

تلفن تحت شبکهVoIP ( Voice over internet protocol ) به معنای (انتقال همزمان مکالمات تلفنی بر روی یک شبکه دیتا) و نام دیگر آن IP تلفنی است ، این تلفن ها امکان استفاده از اینترنت برای مکالمات تلفنی را برای شما فراهم می کند  سیستم های تلفنی VoIP ، قابلیت همکاری و اتصال بیشتری به شما می دهند. راه اندازی مرکز تلفن VoIP  به سیم کشی دوباره نیاز ندارد و از کابل کشی شبکه کامپیوتری(LAN) استفاده می کند   IP Phone ها یا تلفن های تحتح شبکه به محض اتصال به شبکه، تنظیمات مربوطه را به طور خودکار از سانترال تحت شبکه یا همان IPPBX دریافت می کند.

دوربین های IP 

سوئیچ های PoE می توانند دستگاه ها را در سیستم های نظارت بر دوربین تغذیه کنند. دوربین های IP که با یک سوئیچ PoE متصل هستند  می توانند در هر جایی نصب شوند ، حتی مکان هایی که فاصله آن ها زیاد است. سوئیچ های پیشرفته PoE امکان کنترل هر دوربین را از راه دور از هر نقطه در سیستم های دوربین IP فراهم می کنند. می توان هر پورت روی سوئیچ PoE را طوری برنامه ریزی کرد که هنگام خراب شدن دوربین ، هشدار خودکار برای کاربران مجاز ارسال کند. پس از ورود به سیستم ، کاربر تشخیص می دهد که کدام دوربین خراب است و با کمک نمای توپولوژی آن را دوباره راه اندازی می کند. سوئیچ های PoE می توانند به سرعت بخشیدن به روند عیب یابی و تعمیر و به حداقل رساندن خرابی کلی کمک کنند.

سوئیچ PoE چگونه کار می کند؟

تمام دستگاههای مدرن صنعتی از کابلهای طولانی برای انتقال نیرو استفاده می کنند. با تقاضای انرژی بیشتر این دستگاه ها ، استفاده از کابل ها افزایش یافته و پیچیدگی های بیشتری ایجاد می کند. فناوری poe به جابه جایی همزمان دیتا و برق از طریق یک کابل واحد می گویند. (power over Ethernet) توان الکتریکی را از طریق کابل شبکه انجام می دهد. در حال حاضر انواع مختلفی از سوئیچ‌های شبکه PoE در بازار موجود است. دستگاه‌های بدون PoE نمی توانند انرژی لازم را از طریق کابل اترنت تامین کنند. تنها دیتاها یا داده‌های شبکه را به دستگاه‌های شبکه انتقال می دهد. دلیل استفاده از PoE مقرون به صرفه بودن ُ دستگاه‌های PoE فرآیند نصب و استقرار شبکه را ساده می‌کند و انعطاف پذیری می باشد.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید