مخابرات منطقه گیلان به عنوان استان پرخطر نگاه ویژه ای می خواهد.

آخرین بروزرسانی 2020/03/06 at 06:10 ب.ظ

مخابرات منطقه گیلان به عنوان استان پرخطر نگاه ویژه ای می خواهد.

 

 

مخابرات ما- با بارش شدید برف ۶۰ درصد از ارتباطات در گیلان قطع شده است.

در بخش تلفن ثابت، ارتباط

مخابرات ما- مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان گفت: ۶۰ درصد سایت های ارتباطی، مخابراتی گیلان براثر قطع طولانی مدت و گسترده برق ناشی از بارش سنگین برف در استان قطع شده است.

وی اظهار کرد: در حال حاضر بدلیل قطع برق طولانی مدت در مناطقی از استان حدود ۳۷۷ سایت همراه اول و ۲۴۰ سایت ایرانسل از مدار خارج شده اند.

دلیل قطع ارتباطات چیست؟

فرزاد توکلی سه شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه در ارتباطات زیرساختی استان یعنی ارتباطات بین استانی و بین الملل مشکلی نداریم، افزود : بر اساس تکنولوژی، زمان برق دهی هر سایت (۲g،   ۳g،   ۴g)با استفاده از باطری پشتیبان متفاوت است اما بطور متوسط چهار ساعت با باتری دوام می آورند.

یعنی وقتی قطع برق بیش از چهار ساعت باشد ارتباط تلفنی قطع می شود تا زمانی که یا برق وصل شود یا دیزل ژنراتور سیار به محل برسد.

در طی این سالها این چندمین بار است که در گیلان با قطع برق و نهایتا با قطع ارتباطات روبرو هستیم.

دو مسئله را برای ثبت در شناسنامه فعالیت های استانها ذکر می کنیم:

۱- نگهداری در استانها متاسفانه در طی سالهای گذشنه تعطیل بوده است. دو سالی است که مخابرات ایران باطری می خرد و به استانها سهمیه می دهد اما این رقم برای تعویض باطری های خراب کافی نیست.تلاش امروز معاونت شبکه، نسبت به گذشته خوب است اما هرگز کافی نیست.فراموش نکنید که نگهداری در مدیریت های گذشته تعطیل بوده است.

۲-حتی اگر باطری ها سالم باشند فقط ۴ ساعت دوام می آورند! چند سالی است که با بارش برف و باران ارتباطات در استان گیلان قطع می شود چرا که برقشان قطع می شود.آیا نباید برای این استان نگاه ویژه ای داشته باشیم؟ نباید این استان را به ژنراتورهای سیار و یا باطری های پردوام مجهز کرد؟

زورمان به شرکت برق نمی رسد اما می توانیم خودمان را تجهیز کنیم.

گیلان نگاه ویژه ای می خواهد اگر مردمش را دوست داریم و به سلامتشان در زمان بحران اهمیت می دهیم.

منبع : مخابرات ما

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید