ورود خط تلفن ثابت و اینترنت پرسرعت به روستاهای گلپایگان

آخرین بروزرسانی 2020/03/06 at 06:12 ب.ظ

ورود خط تلفن ثابت و اینترنت پرسرعت به روستاهای گلپایگان

 

ورود خط تلفن ثابت و اینترنت پرسرعت به روستاهای گلپایگان - اخبار سایت رایان سپند ارتباط

 

ایسنا/اصفهان رئیس مخابرات شهرستان گلپایگان گفت: روستای مزرعه دارای ۸۸ خانوار و ۲۴۱ نفر جمعیت است و خط تلفن از طریق شبکه بی سیم در آن دایر بود و اینترنت را ساپورت نمی کرد، اما اکنون بستر شبکه FTTC را در روستای مزرعه بهره برداری خواهیم کرد و این شبکه بستر اولیه فیبر نوری را دارد.

مهدی یوسفی شامگاه (دوشنبه-۲۱ بهمن) در آیین افتتاح پروژه های دهه فجر شهرستان گلپایگان، اظهار کرد: ۱۴ پروژه مخابراتی را با اعتباری حدود ۲.۱ میلیارد تومان در شهرستان گلپایگان افتتاح خواهیم کرد که به صورت نمادین دایر شدن تلفن ثابت و اینترنت پر سرعت در روستای مزرعه مورد بهره برداری قرار می گیرد، سایر روستاها از جمله غرقه، رباط محمود، کلوچان، نیوان نیز تا یک هفته دیگر می توانند از این خدمات بهره مند شوند.
به گزارش ایسنا، کارشناس امور بهزیستی گلپایگان نیز در آیین افتتاح مرکز مشاور ژنتیک خاطر نشان کرد: این نخستین مرکز مشاوره ژنتیک در گلپایگان و غرب استان است. با وجود ۱۸۰۰ معلول که در شهرستان گلپایگان داریم امیدوارم با دایر شدن این مرکز، این مسئله در شهرستان کاهش یابد.
مرتضی طبرزدی یادآور شد: بیشتر معلولیت های این شهرستان ژنتیکی است و در برخی خانواده ها شاهد دو، سه و یا چهار معلول هستیم.
وی ابراز امیدواری کرد؛ با این مرکز مشاوره شاهد کاهش معلولیت های ژنتیکی در سطح شهرستان باشیم، همچنین هر چقدر اعتبارات در این راستا افزایش یابد کمک کننده است. طی دو سال اخیر میزان اعتبارات مان پایین بوده همچنین هزینه آزمایشگاه ها بالا است و خانواده ها نمی توانند هزینه آن را پرداخت کنند و در برخی از آزمایش ها نمی توان از بیمه استفاده کرد.

منبع : ایسنا

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید